Poviedka o Zlom Dni.

Autor: Danka Ižolová | 14.6.2012 o 9:10 | (upravené 14.6.2012 o 9:25) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  94x

Kdesi ďaleko preďaleko, za naším aj vašim horizontom, kde sa slnko ponáralo do hlbín zeme, sa každé ráno rodí nový deň. Od počiatku vekov sa už zrodilo mnoho dní a všetky sa znova skončili plné zažitých udalostí a obohatené o milióny tvárí nášho sveta.

 Náš príbeh hovorí o dni, ktorý bol celkom iný ako tie pred ním. Tento deň sa narodil celkom zvedavý, plný nápadov a energie zo samotného slnka. Bol krásne intenzívny a prinášal nový život v mnohých krajinách. Porozťahoval svoje lúče, rozfúkal vietor aj jemný vánok, porosieval oblaky, a kde bolo potrebné zasnežil, rozplakal dažďové mraky, a len tak sa kochal svojou prácou. Keď tu zrazu, doľahlo k jeho ušiam niečo prapodivné. Veľmi nešťastný a hlboko zúfalý, ba až mrzutý kúsok myšlienky jedného človeka... : „ ...toto je úplne zlý deň, kiež by tento deň, nikdy neprišiel." 

Deň nevedel odkiaľ tieto myšlienky k nemu doliehajú a povedal si, že začne pátrať, veď sa predsa celý  čas snažil urobiť na zemi ten najkrajší deň, a komusi sa to zdalo málo? Až natoľko že ho nazýva zlým? Pátranie po nespravodlivom súde doviedlo deň až k smutnému , nahnevanému mužovi sediacemu v kancelárii svojej firmy, v najlepších rokoch, v slušivom obleku.

 Muž rozprával do prázdna priestoru niečo o nepodarenom stretnutí, o dlhoch, o nešťastnom manželstve, hneval sa hlavne na celý deň, na tento hlúpy, nepodarený a zlý deň. Samozrejme nebolo to po prvý krát, čo sa niekto na deň sťažoval, a každý jeden z predošlých dní mal svojho hundroša, milióny hundrošov, nespokojníkov a zúfalcov. Niekedy zabralo keď deň rozfúkal mraky, a zasvietil lúčmi slnka, alebo keď nespokojníkovi prihral do cesty usmiateho človeka, či príjemné „náhodné" stretnutie. Tento krát však nič nepomáhalo a náš zúfalec prežil celý deň v hneve a zlosti.

Deň sa preto rozhodol pre poslednú možnosť, ako nezostať hoci len pre jedného človeka zlým, rozhodol sa stretnúť sa s ním v priestore nepriestore času. Toto bolo vysoko nebezpečné rozhodnutie a dni nemali povolené stretnúť sa s ľuďmi zoči-voči.

Pri konci svojich chvíľ vstúpil do sna nespokojníka a takto k nemu prehovoril: „Každý deň, ktorý prichádza spolu so slnkom na tvoje viečka, ti prináša jedinečný moment, moment v ktorom je možné zmeniť všetko, čo ťa robí nešťastným. Je tvojim novým začiatkom, možnosťou nechať predošlý deň minulosti a starosti zajtrajška prenechať novému ránu. Preto si zapamätaj;  som taký, akého si  ma  spravil. Tvoja cesta je vydláždená z tvojich rozhodnutí, a tvoje dni sú stále krásne, záleží len na tom či ich také zažiješ."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?