Poviedka o Zlom Dni.

Autor: Danka Ižolová | 14.6.2012 o 9:10 | (upravené 14.6.2012 o 9:25) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  102x

Kdesi ďaleko preďaleko, za naším aj vašim horizontom, kde sa slnko ponáralo do hlbín zeme, sa každé ráno rodí nový deň. Od počiatku vekov sa už zrodilo mnoho dní a všetky sa znova skončili plné zažitých udalostí a obohatené o milióny tvárí nášho sveta.

 Náš príbeh hovorí o dni, ktorý bol celkom iný ako tie pred ním. Tento deň sa narodil celkom zvedavý, plný nápadov a energie zo samotného slnka. Bol krásne intenzívny a prinášal nový život v mnohých krajinách. Porozťahoval svoje lúče, rozfúkal vietor aj jemný vánok, porosieval oblaky, a kde bolo potrebné zasnežil, rozplakal dažďové mraky, a len tak sa kochal svojou prácou. Keď tu zrazu, doľahlo k jeho ušiam niečo prapodivné. Veľmi nešťastný a hlboko zúfalý, ba až mrzutý kúsok myšlienky jedného človeka... : „ ...toto je úplne zlý deň, kiež by tento deň, nikdy neprišiel." 

Deň nevedel odkiaľ tieto myšlienky k nemu doliehajú a povedal si, že začne pátrať, veď sa predsa celý  čas snažil urobiť na zemi ten najkrajší deň, a komusi sa to zdalo málo? Až natoľko že ho nazýva zlým? Pátranie po nespravodlivom súde doviedlo deň až k smutnému , nahnevanému mužovi sediacemu v kancelárii svojej firmy, v najlepších rokoch, v slušivom obleku.

 Muž rozprával do prázdna priestoru niečo o nepodarenom stretnutí, o dlhoch, o nešťastnom manželstve, hneval sa hlavne na celý deň, na tento hlúpy, nepodarený a zlý deň. Samozrejme nebolo to po prvý krát, čo sa niekto na deň sťažoval, a každý jeden z predošlých dní mal svojho hundroša, milióny hundrošov, nespokojníkov a zúfalcov. Niekedy zabralo keď deň rozfúkal mraky, a zasvietil lúčmi slnka, alebo keď nespokojníkovi prihral do cesty usmiateho človeka, či príjemné „náhodné" stretnutie. Tento krát však nič nepomáhalo a náš zúfalec prežil celý deň v hneve a zlosti.

Deň sa preto rozhodol pre poslednú možnosť, ako nezostať hoci len pre jedného človeka zlým, rozhodol sa stretnúť sa s ním v priestore nepriestore času. Toto bolo vysoko nebezpečné rozhodnutie a dni nemali povolené stretnúť sa s ľuďmi zoči-voči.

Pri konci svojich chvíľ vstúpil do sna nespokojníka a takto k nemu prehovoril: „Každý deň, ktorý prichádza spolu so slnkom na tvoje viečka, ti prináša jedinečný moment, moment v ktorom je možné zmeniť všetko, čo ťa robí nešťastným. Je tvojim novým začiatkom, možnosťou nechať predošlý deň minulosti a starosti zajtrajška prenechať novému ránu. Preto si zapamätaj;  som taký, akého si  ma  spravil. Tvoja cesta je vydláždená z tvojich rozhodnutí, a tvoje dni sú stále krásne, záleží len na tom či ich také zažiješ."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?