Ked sa človek dotkne človeka

Autor: Danka Ižolová | 2.10.2012 o 12:54 | (upravené 2.10.2012 o 13:04) Karma článku: 3,86 | Prečítané:  357x

V tej svojej jedinečnosti stojíme zamknutí v bublinách s príliš hrubými stenami. Zvukotesno, vzduchoprázdno nedovoľuje myšlienkam vyjadriť sa v realite...zhmotňovať sa. Všetko sa zdá byť jasné, pravidlá sú nastavené na očakávaný výsledok, chyba je považovaná za zlyhanie hodné exklúzie  zo spoločnosti. Kto pochybil musí odísť.

Nie je miesta pre tvorivé nápady, pre roztopašné blúznenie, nie je tu polička pre spontánnosť.

Všade sú škatule, škatuľa na vzdelanie, na zamestnanie, škatuľa na úspech, na vzťah, a funguje to.

Náhle dôjde k dotyku, letmému ľudskému dotyku, náhodnému, neočakávanému

...a bublina praská...

V tom jedinom dotyku je skrytá nevyslovená sloboda, túžba po vypočutí. Spolupatričnosť, to že záleží, že niekomu záleží. Niekedy účinnejšie ako objatie je letmý dotyk dlaňou, tvárou, ramenom. Časťou ľudskej bytosti. Dotyk úsmevom, slovom. Dotýkame sa v mnohých rovinách, v rovinách viditeľných aj neobjavených ale prítomných. Cítime svoje roviny pri spoločných dotykoch. Mnohé roviny majú ostré hrany ktoré neobrusujeme z pocitu ohrozenia.

Vyvedení z miery, zrazu precitáme, ohromení stavom ktorý nastal. V našom vnútri niečo ožíva, niečo čo sa dožaduje ďalších interakcií, konfliktov, stretov na rozhraní rovín. Chvenie, vibrácia, tón ktorý vytvára dotyk presakuje celé telo, a nám stúpa tlak krvi, zrýchľuje sa tep. Konvencie nás držia na uzde, neprestať sa tváriť nezaujate, ignorovať emócie vyvolané dotykom...niekedy sa to nepodarí...a dôjde k najhoršiemu scenáru ... spontánnemu úsmevu na cudzieho človeka.

Trestuhodné :D

Magazín GEO:

„V umelom prostredí inkubátora pôsobí ako akútne ohrozená forma života. Odlúčený od vonkajšieho sveta, v kukle z plexiskla, na najosamelejšom mieste na zemeguli. Hladkanie tíši jeho hlad po kontakte, po cítiacej bytosti. Koža hovorí s kožou. Receptory vnímajú vzruchy. Synapsie sa spájajú. Neuróny sa aktivujú. Na hranici svojho tela Anthony vníma iné telo a vie, že nie je opustený."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja je tréner a medzinárodný horský vodca. Zdolal napríklad aj Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

DOMOV

Úrazov na svahoch je viac, v Jasnej chcú rozšíriť zjazdovku

Záchranári zaznamenali viac ako 1 400 úrazov na lyžiarskych svahoch.


Už ste čítali?